EU tippdomeen hakkab toetama täpitähti

EU domeen

EURid annab teada, et IDN (“internationalised domain name”) domeeninimed muutuvad EU tippdomeenis kättesaadavaks alates 10. detsembrist käesoleval aastal.

IDN domeeninimed sisaldavad ühte või mitut tähemärki, mis ei kuulu Ladina tähestikku. Eesti keeles on sellised tähed näiteks täpitähed Õ,Ä,Ö,Ü ja võõrtähed Š,Ž.

Tähed, mida EU tippdomeen  domeeninimedes toetama hakkab on loetletud EURid koduleheküljel: http://www.eurid.eu/en/eu-domain-names/idns-eu/supported-characters

Täptiähtedega domeeninimesid saab hakata registreerima ka meie https://www.zone.eu keskkonna vahendusel. Täpne ajahetk, mil selliseid tellimusi vastu võtma hakkame on hetkel veel lahtine.

EURid annab teada, et IDN (internationalised domain name) domeeninimed muutuvad EU tippdomeenis kättesaadavaks alates 10. detsembrist käesoleval aastal.
IDN domeeninimed sisaldavad ühte või mitut tähemärki, mis ei kuulu Ladina tähestikku. Eesti keeles on sellised tähted näiteks nö täpitähed Õ,Ä,Ö,Ü ja võõrtähed Š,Ž.
Tähed, mis saavad domeeninimedes toetatud olema on loetletud EURid koduleheküljel: http://www.eurid.eu/en/eu-domain-names/idns-eu/supported-characters EURid annab teada, et IDN (internationalised domain name) domeeninimed muutuvad EU tippdomeenis kättesaadavaks alates 10. detsembrist käesoleval aastal.
IDN domeeninimed sisaldavad ühte või mitut tähemärki, mis ei kuulu Ladina tähestikku. Eesti keeles on sellised tähted näiteks nö täpitähed Õ,Ä,Ö,Ü ja võõrtähed Š,Ž.

Tähed, mis saavad domeeninimedes toetatud olema on loetletud EURid koduleheküljel: http://www.eurid.eu/en/eu-domain-names/idns-eu/supported-characters

Author: Ardi Jürgens

Infotehnoloogia entusiast. Zone Media OÜ juhatuse liige.

One thought on “EU tippdomeen hakkab toetama täpitähti”

Comments are closed.