EIS ametlik kinnitus: “D-päev” on 5.07.2010

Ardi Jürgens
Jaga:

Antud blogipostitus on 166 kuud vana ning ei pruugi olla enam ajakohane.

Eesti Interneti SA (EIS) kinnitas hetk tagasi laekunud pressiteates ametlikult, et uus .EE domeenide registreerimise kord hakkab kehtima 5. juulil.

Järgneb pressiteate sisu:

EESTI INTERNETI SA PRESSITEADE: uuele domeenikorrale üleminek toimub 5. juulil 2010.

Eesti Interneti SA seadis uuele domeenikorrale ülemineku tähtajaks 5. juuli 2010. Uus domeenikord muudab .ee domeeni senisest oluliselt kättesaadavamaks: Eesti domeeni saavad registreerida ka eraisikud ja välismaa isikud. Ühel isikul on võimalik registreerida mitu domeeni.

“Internetil ja .ee domeenil on oluline roll riigi majanduse toimimises. Siin peame käituma kooskõlas arenenud maailma tavadega, olema kättesaadavad ja avatud,“ kommenteeris 5. juulil eesseisvaid muudatusi Eesti Interneti SA juhatuse esimees Marek-Andres Kauts. „Eesti on uuele domeenikorrale üleminekuks valmis. On aeg käivitada järgmine etapp Eesti internetiajaloos“

Uuele domeenikorrale ülemineku käigus:

– Eesti Interneti SA võtab EENetilt .ee tippdomeeni haldamise üle;
– eraisikud saavad võimaluse registreerida .ee domeeninimesid;
– välismaa isikud saavad võimaluse registreerida .ee domeeninimesid;
– ühel isikul on võimalik registreerida mitu .ee domeeninime;
– domeeninimede registreerimine hakkab toimuma kahetasemeliselt, see tähendab, et registreerijate teenindamine on Eesti Interneti SA poolt delegeeritud registripidajatele;
– domeeninimedele kehtestatakse regulatiivne tasu. Tasu suurus registreerijale määratakse registripidajate poolt vabaturul arvestades konkurentsi.

Domeeninimede registreerimine hakkab toimuma kahetasemeliselt, registreerijate teenindamine on delegeeritud registripidajatele. „Meie eesmärk on, et domeeninimede registreerijatele oleks tagatud kvaliteetne registripidaja teenus, mis eeldab piisaval arvul turul omavahel konkureerivate registripidajate olemasolu. Tänase seisuga võib kinnitada, et registripidajad on uue korra järgi registreerijate teenindamiseks valmis,“ ütles Kauts. Akrediteeritud registripidajate nimekiri avaldatakse Eesti Interneti SA veebilehel www.eestiinternet.ee.

Uutele domeenireeglitele üleminek hõlmab ka kõiki vanade reeglite järgi registreeritud .ee domeene. Nendele hakkab alates juulist kehtima kuuekuuline üleminekuperiood, mille jooksul domeenide registreerijad peavad endale registripidaja valima ja registripidaja juures domeeni registreeringut uuendama.

Eesti Interneti SA on Eesti Internetikogukonda esindav ja Eesti maatunnusega domeeninimesid haldav organisatsioon, mille ülesanneteks on Eestiga seotud tipptaseme domeeninimede haldamine ning nende registreerimise korraldamine, Eesti internetikogukonna esindamine piiriüleses internetikogukonnas, sealhulgas Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN)-is, Eesti maatunnusega domeenininimede reeglite ja tasude kehtestamine ning domeeninimede infosüsteemide ja registrite pidamine ning nende kättesaadavuse, usaldusväärsuse ja turvalisuse tagamine. Eesti Interneti SA poolt läbiviidav domeenireform hõlmab uue .ee tippdomeeni infrastruktuuri väljaehitamist, üleminekut uuele domeenikorrale ja internetiorganisatsiooni juurde domeenivaidluste vahekohtu moodustamist.

Kommentaarid

5 kommentaari
  • Üldpilt sellest, millised kulud meile .EE domeenide registreerimisega hakkavad kaasnema, on igatahes juba olemas ja usutavasti saame me hinna välja öelda varsti peale seda, kui oleme registrilepingu EIS’ga alla kirjutanud.

  • Kui firmal on koduleht majutatud Zone serveris, siis mida tuleb seoses D-päevaga teha, et leht töötaks ka edaspidi häireteta? Tänud,

    • Kui tegu on .EE domeeniga, siis tuleb 5. juulil algava ja kuus kuud kestva ümberregistreerimisperioodi jooksul esitada oma olemasolevale domeeninimele uus taotlus. Seda saab teha meie vahendusel ja me saadame kindlasti kõikidele klientidele vastavad juhised.

Kommentaarid suletud.

Populaarsed postitused

CloudFest 2024: AI annab riistvarale uue hingamise

Ingmar Aasoja
Läinud nädalal istus Zone tiim lennukisse ja sööstis taaskord CloudFesti põnevasse maailma, et heita pilk veebimajutusteenuste arengusuundadele. Meie...

Zone+ WordPressi Assistent: kuidas AI abiga sekunditega veebileht luua

Jaanus Putting
See aeg on läbi, mil vajadus kodulehe järele tähendas telefoniraamatust või guuglist veebidisaineri kontaktide otsimist. Tõenäoliselt üks viimase...

Aegunud PHP on aegunud PHP

Hasso Tepper
Kui esimene tänapäevane PHP versioon 25 aastat tagasi avalikuks tehti, oli internet hoopis teistsugune. Nõudmised veebilehtedele olid tagasihoidlikud...

Zone Veebiakadeemia - kuidas end Internetis nähtavaks teha

blogi
Zone Veebiakadeemia uusima episoodiga hakkame tutvustama ägedaid Zone koostööpartnereid. Seekord on meil külas Nobel Digitali tootejuht ja partner...