Andmekaitse Inspektsioonilt must nimekiri rämpspostitatajatest

man_pointingToimunud on märkimist väärt areng võitluses kodumaise rämpspostiga. Andmekaitse Inspektsioon on tänasest asunud avaldama musta nimekirja retsidiivsetest rämpspostitajatest.

Musta nimekirja kantakse ettevõtted, kes on vähemalt 3 korda rikkunud elektroonilise side seaduse paragrahvi 103 lõiget 1 (“Elektrooniliste kontaktandmete kasutamine otseturustuseks”).

Nimekirjaga saab tutvuda aadressil http://www.aki.ee/et/menetluspraktika/rampspostitajate-nimekiri.

Rikkujad kantakse nimekirja aastaks!

Zone on võtnud vastu otsuse AKI poolt musta nimekirja kantud ettevõtetele serveriteenuseid mitte pakkuda.

Täna nimekirja kantud kolmest ettevõttest on meile varasemast tuttavad kaks nime – ühele oleme serveriteenuste osutamise omapoolsel initsiatiivil lõpetanud juba varem, teisele teenuste osutamise lõpetamiseks algatasime protsessi täna.

Keskmiselt tuleb meil kuus retsidiivse rämpsposti saatmise tõttu teenuse osutamine lõpetada 1-2 kliendi puhul. Esmaseid hoiatusi tuleb teha palju enamatele. Mis tähendab, et paljud saavad rämpsposti saatmise seaduse- ja eetikavastasusest teada oma teenusepakkujalt ning parandavad ennast.

Teenusepakkujana tahan avaldada Andmekaitse Inspektsioonile tänu, et selline tegu on lõpuks ära tehtud! Võitluses puhtamate postkastide nimel on nüüd olemas märkimisväärne tööriist.

Autor: Ardi Jürgens

Infotehnoloogia entusiast. Zone Media OÜ juhatuse liige.