Let’s Encrypt BETA ja tasuta SSL sertifikaat on kohal

lets-encrypt-700x180

Krüptime kogu veebiliikluse – sellise julge eesmärgi on endale seadnud Electronic Frontier Foundation-i (EFF) ellukutsutud ja Internet Security Research Group-i (ISRG) poolt veetav avatud sertifitseerimiskeskus Let’s Encrypt.

Täna on mul hea meel öelda, et ka Zone annab oma panuse Let’s Encrypt-i, EFF-i ja ISRG missiooni täitmisele ja aitab murda olemasolevaid paradigmasid. Nimelt pakub Zone oma kasutajatele võimalust võtta osa Let’s Encrypt-i avalikust beetaperioodist – saada oma virtuaalserveri käsutusse tasuta ja automaatselt uuenev SSL/TLS sertifikaat ning lülitada mõne klahvivajutusega sisse oma kodulehe kogu liikluse krüpteerimine.

Virtuaalserveri haldusliideses on nüüdsest “VEEBISERVER” alammenüüs olemas punkt “Let’s Encrypt BETA”, millel klikkides avanevas aknas saab oma virtuaalserverile ja selle aldomeenidele populaarsete brauserite poolt tunnustatud sertifikaadi tellida.

Kust Let’s Encrypt sertifikaadi tellimine käib ja virtuaalserverile SSL tuge lisatakse, näeb alljärgnevast lühikesest tummfilmist:

Let's Encrypt sertifikaadi lisamine.

Beetast osa võtmise eelduseks on Transport Layer Security (TLS) ja Server Name Indication (SNI) toega virtuaalserveri olemasolu. Zones on mõlemad olemas virtuaalserveri teenuspakettidel II ja III.

Krüpteerime kogu veebiliikluse! Ja olgu teil ka jõuludeks TLS/SSL turvaraport sama roheline!

sslabs

Author: Ardi Jürgens

Infotehnoloogia entusiast. Zone Media OÜ juhatuse liige.