Voog on värskem ja sõbralikum

Voogi logo

Tükk aega pole kirjutanud meie hea partneri Edicy sisuhaldustarkvarast Voog.

Täna parandan selle vea, sest Voog annab põhjust endast kõneleda. Nimelt jõudsid Edicy-l mõne aja eest lõpule mitmed arendused, mis tõid endaga kaasa suuremaid ja väiksemaid uuendusi nii selle fantastilise tööriista välimuses kui ka “kõhus”.

Suuremaid muutusi on kaks.

Voogi kasutajaliides on senisest värskem. Peamenüü on muutunud kompaktsemaks ja lihtsamini hoomatavaks. Varem domineerinud ikoonidele on lisandunud rohkelt funktsiooni selgitavaid tekste, mis teeb veebilehe sisuelementide ning nendega seotud tööriistade leidmise palju mugavamaks.

Voog sisuhaldus

Teine uuendus puudutab lehe disaini ja küljendamise tööriista, mis pakub kombinatsioonis uute lehemallidega sujuvamat kasutajakogemust.

Enam ei pea tavakasutaja Voogiga kodulehe kujunduses muudatuste tegemiseks HTML-i, JavaScripti või CSS-i olemusse süvenema. Disainiga seotu on seetõttu palju lihtsamini muudetav.

Voogi arendajad ise ütlevad selle kohta nii:

“Muuhulgas on võimalik muuta terve veebilehe fonti ja kirjastiile. Samuti saab muuta kujunduse mõõtmeid — päise- ja sisualade laiust, peamenüü suurust, lisaks ka pisemaid detaile nagu tabelite piirjooned, vormide stiilid jne. Kasutaja jaoks lihtsasti mõistetavate menüüde kaudu saab kontrollida kogu lehe värviskeemi.”

Algajale kasutajale on äärmiselt oluline, et kodulehe muutmisega eksperimenteerimine on muudetud turvalisemaks ja tavainimesele sõbralikumaks. Muudatusi saab ükshaaval tagasi võtta või ühe nupuvajutusega terve kujunduse algseadetele lähtestada.

Seega, kui varem ei ole Voogi proovinud või on eelmisest katsetusest hulk aega möödas, tasub kindlasti uuesti proovida.

Voogi saab ühe nupuvajutusega oma kodulehel kasutusele võtta “Minu Zone” haldusliideses asuvas Zone+ rakenduste poes. Esimene kuu Voogi kasutamist on tasuta.

Rege rauta suvel!

Autor: Ardi Jürgens

Infotehnoloogia entusiast. Zone Media OÜ juhatuse liige.