Lisasime Zone.eu keskkonda .FI domeenide toe

Paljud ettevõtlikud Eesti inimesed on oma äri või isikliku tuleviku sidunud Soomega ja sellest tulenevalt on kasvanud nende huvi Soome tippdomeeni vastu.  Selleks, et huvilisi paremini teenindada oleme nüüdsest ka .FI tippdomeeni toe lisanud Zone.eu domeenide registreerimiskeskkonnale.

See tähendab, et Zone kaudu on võimalik .FI domeene edaspidi registreerida veel mugavamalt ja kiiremini.

 Teen siinkohal kiire kokkuvõtte Soome tippdomeenis domeeni registreerimise olulisemate tingimuste kohta.

Kellele tohib registreerida .FI domeeni?

1) Eraisikutele. Domeeni tohib registreerida vähemalt 15 aastasele isikule, kellel on Soome isikukood ja kes elab Soomes.

2) Ettevõttele või ettevõtjale. Domeeni tohib registreerida vaid ettevõttele või ettevõtjale, kes on registreeritud Soome äriregistris.  Välismaistel ettevõtjatel on võimalik domeen registreerida harukontori registreerimisel Soome äriregistris.

Lisaks on loomulikult domeene võimalik registreerida ka riigiasutustele, organisatsioonidele jne. Täpsema registreerijate nimekirja leiate .Fi tippdomeeni registrit haldava Ficora kodulehelt.

Juhime tähelepanu, et Soomes on keelatud domeenide registreerimine edasimüügi või rendi eesmärgil.

Domeeninime kuju

.FI-lõpuline domeen võib olla 2-63 tähemärki pikk ja sisaldada lisaks tavapärastele märkidele ka soome keeles kasutatavaid diakriitilisi tähti nagu Ä, Å ja Ö.

Registreerimisperiood

Soomes on domeeni võimalik registreerida 1, 3 või 5 aastaks, peale mida tuleb domeeni kasutusigust pikendada. Kasutusõiguse pikendamine on tasuline. Domeeni saab pikendada siis, kui kasutusõiguse aegumiseni on jäänud alla 6 kuu.

Kaitstud nimed

Soome seaduste kohaselt vastutab registreerija selle eest, et domeeni registreerimisega ei riivataks kolmandate poolte õiguseid. Kaitstud nimed on kaubamärgid, ärinimed, organisatsioonide nimed, erakondade nimed jne.

Mõnede oluliste registrite lingid:

Soome Äriregister http://www.ytj.fi/yrityshaku.aspx?path=1547;1631;1678&kielikoodi=1
Soome ühingute register http://193.229.70.49/ryhaku.htx
Soome kaubamärkide register http://tavaramerkki.prh.fi/
Euroopa kaubamärkide register http://oami.europa.eu/

Eraisiku nimel baseeruv domeen võib kuuluda samanimelisele isikule.

Loomulikult ei tohi domeeninimi sisaldada roppe sõnu või kedagi halvustada.

Muide, tippdomeeni registrit peab ülal Soome riik ja tasub meeles pidada, et valeandmete esitamine riiklikku registrisse on Soomes kuritegu. 

Täpsemat informatsiooni Soome tippdomeeni kohta leiate tippdomeeni registri lehelt aadressil https://domain.ficora.fi/fidomain/aca.aspx

 

 

 

 

Autor: Ardi Jürgens

Infotehnoloogia entusiast. Zone Media OÜ juhatuse liige.