Kaupmehe salajase võtme ja sertifikaadi generaator pangalinkide jaoks

E-poele pangalingiga maksmise võimaluse lisamisel on vaja luua võtmepaar – kaupmehe privaatne võti tuleb sisestada e-poe-tarkvarasse ning sellega allkirjastatud sertifikaat saata lepingu sõlmimise järel panka. Võtmepaari saab genereerida käsurealt, aga kuna seda vajadust tuleb ette harva on protseduuri meenutamine alati paras ettevõtmine ka oskajale.

See leht genereerib igal laadimisel uue, kõigile pangalinkidele sobiliku võtmepaari (tugevusega 2048 bitti). Mõistlik ongi luua üks paar ning kasutada seda kõigi liideste puhul –  see sobib nii SEB, LHV kui NETS Estonia (EstCard) jaoks. EveryPay ja Maksekeskus kasutavad mugavamat kasutajatunnuse ja saladuse meetodit.

Merchant's private key

Download key: merchant_key_e790a7.pem (copy-paste to webshop settings)

Merchant's self-signed certificate

Download certificate: merchant_cert_e790a7.pem (send to bank)

Merchant's certificate request for Swedbank

Download certificate request: merchant_request_e790a7.pem (send to bank)

 

Allalaetud failide nimed on kujul merchant_key_a1b2c3.pem ja merchant_cert_a1b2c3.pem – nime lõpus olev märgijada on kokku kuuluvatel failidel sama ja aitab vältida segadust.

Kaupmehe sertifikaat ehk _cert_ tuleb lepingu sõlmise järel saata panka. Võti ehk _key_ tuleb avada tekstieditoris (nt Notepad) ning kopeerida-kleepida vastavasse poetarkvara seadistusse “kaupmehe võtme” lahtrisse (allolevas videos on WordPress + WooCommerce + Estonian Banklinks for WooCommerce plugin). Lisaks saadab pank lepingu sõlmimise käigus oma sertifikaadi mille sisu tuleb samuti kopeerida ja kleepida “panga sertifikaadi” lahtrisse.

Siin lehel genereeritud sertifikaatidest ei jää meie serverisse mingit jälge ja isegi kui jääks oleks vähetõenäoline, et suudame selle sinu e-poega kokku viia ning selle kurjasti kasutamine oleks veel keerulisem. Uuendamata e-poe-tarkvara ja nõrgad adminniparoolid on sinu jaoks oluliselt suurem turvarisk, muretse parem nende pärast 🙂